Cenu Knižního klubu za nepublikovaný rukopis letos vyhrála próza Druhý život Marýna G. Od Vladimíry Klimecké, příležitostné spisovatelky z Vacenovic u Kyjova.

Klimecká (narozena 1964) dosud publikovala pouze historický román Poturčenec, který vydalo Hodonínské kulturní centrum, a časopisecky několik povídek; mimo Slovácko je v podstatě neznámá. Těžko předvídat, nakolik se to po úterním vyhlášení výsledků (a okamžitém vydání) změní, nicméně próze jako takové by docela slušelo, kdyby v lokálním prostoru zůstala.

V kontextu současné české literatury se jeví – jak to říci ohleduplně – jako přinejlepším naivní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.