Vůdkyně barmské opozice a nositelka Nobelovy ceny míru Su Ťij během své návštěvy v Praze mluvila také o literatuře. Na úterním setkání s novináři popsala, jak ve svém volebním okrsku na přelomu letošního července a srpna zprovoznila první pojízdnou knihovnu.

"V Barmě si nemůžeme dovolit vybudovat síť knihoven ve všech drobných městech a vesnicích, na to jsme příliš chudou zemí. Naši občané, a především ti mladší, ale zoufale potřebují číst," vysvětlila Su Ťij.

Ve městském okrsku Kawhmu, za nějž byla vloni po patnácti letech v domácím vězení zvolena do parlamentu, proto koncem července zprovoznila dva autobusy převážející více než 1500 knih.

"Byl to neuvěřitelný úspěch, protože během pár hodin se skoro všechny knihy půjčily. A to jsme ani nemohli objet všechna města a vesnice, protože do některých vedou tak úzké cesty, že bychom potřebovali menší autobus," vysvětlila Su Ťij.

Se svými autobusy se jako první vydala do města Sin Chan.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.