Vůdkyně barmské opozice a nositelka Nobelovy ceny míru Su Ťij během své návštěvy v Praze mluvila také o literatuře. Na úterním setkání s novináři popsala, jak ve svém volebním okrsku na přelomu letošního července a srpna zprovoznila první pojízdnou knihovnu.

"V Barmě si nemůžeme dovolit vybudovat síť knihoven ve všech drobných městech a vesnicích, na to jsme příliš chudou zemí. Naši občané, a především ti mladší, ale zoufale potřebují číst," vysvětlila Su Ťij.

Ve městském okrsku Kawhmu, za nějž byla vloni po patnácti letech v domácím vězení zvolena do parlamentu, proto koncem července zprovoznila dva autobusy převážející více než 1500 knih.

"Byl to neuvěřitelný úspěch, protože během pár hodin se skoro všechny knihy půjčily. A to jsme ani nemohli objet všechna města a vesnice, protože do některých vedou tak úzké cesty, že bychom potřebovali menší autobus," vysvětlila Su Ťij.

Se svými autobusy se jako první vydala do města Sin Chan.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.