Některé evropské metropole jako Praha se svých literárních festivalů zbavují, jiné, například Paříž, je naopak zakládají. Ve stejný rok, kdy kvůli ukončení podpory na pražském magistrátu zanikl Festival spisovatelů Praha, se totiž pařížský magistrát stal hlavním sponzorem nového literárního festivalu Écrivains du Monde.

Jeho hlavními hosty byli tento víkend spisovatelé Salman Rushdie, John Banville, David Grossman, Richard Ford nebo Michael Ondaatje, jak připomíná deník International Herald Tribune.

Stejně jako v případě pražského festivalu, za nímž stál americký básník Michael March, museli i tuto akci do Paříže importovat Američané: řediteli Écrivains du Monde byli jmenováni Paul LeClerc, v Paříži působící nový šéf Globálního evropského centra při Columbia University, a spolu s ním australská organizátorka Caro Llewelyn. Ta v minulých letech v New Yorku organizovala knižní festival Pen World Voices.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.