OBŘÍ ODSTAVEC O TOM, ŽE CESTA JE CÍL

Svatý pergamen beatniků, podle legendy vychrlený během tří dubnových neděl roku 1951 jako rukopisný svitek o délce 75 metrů, má i v křemíkové verzi slušně dlouhou šroubovici. Kerouac naštvaný na jalový debut Maloměsto, velkoměsto v něm odmítl Ameriku přehlížející poválečnou krizi z nadbytku, stoupl si k dálnici 66 a křižuje vlast jako Sal s Deanem. Bez interpunkce dodané až při redakci tohoto veleobřího toulavého odstavce.

Přestože nahrávka vznikla v magnetofonovém pravěku české audioknihy, stále nadchne barytonem zesnulého dabéra, jenž nemíní stvrzovat automatické psaní automatickým čtením. Spěchejme pomalu. Cesta je cíl. ŠEK

Jack Kerouac

Na cestě 
(Přeložil Jiří Josek, čte Jiří Zavřel) 
Tympanum / Knihovna K. E. Macana 2013, 899 minut

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.