MAT TŘETÍM TAHEM? JÁ BYCH PROSÍM RADĚJI NE

Úzkostně slušný obranář Haffner, jemuž seděl modelem velmistr Schlechter, uplatňuje na šachovnici taktiku "já bych prosím raděj ne". Nemíní být nikomu na obtíž a zároveň usiluje nepodlehnout, takže soupeř zažije při obhajobě titulu světového šampiona horké chvilky.

Románová prvotina vídeňského žurnalisty se vrací do atmosféry moderny, kdy se vrcholový šach - nejpůsobivější metafora přežití v malém - hrával ještě po hotelových foyer. I tento antihrdina nakonec bojuje o holý život, neboť Glavinic jeho prostřednictvím líčí Rakousko bernhardovské: kamenné, zahnívající, neschopné se svěřit. ŠEK

Thomas Glavinic

Láska Carla Haffnera k remízám 
(Přeložil Radovan Charvát) 
Paseka 2013, 204 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.