Země plná hlasů – tak znělo heslo charakterizující oficiálního hosta letošního Frankfurtského knižního veletrhu, Brazílii. Zemi, jejíž prestiž a sebevědomí na mezinárodním poli stoupá, což dokládal i velkoryse pojatý hlavní i doprovodný program, desítky pozvaných spisovatelů, nespočet besed a autorských čtení.

Na brazilském stánku se servírovalo exotické ovoce, dalo se zde jezdit na kole, relaxovat v zavěšených sítích, poslouchat brazilskou hudbu nebo zajít na speciální diskusní fórum, upravené do podoby fotbalového stadionu. Tribuny pro diváky připomínaly, kde se příští rok odehraje fotbalové mistrovství světa.

Největší brazilská atrakce ale ve Frankfurtu chyběla. Paolo Coelho sice od středy do neděle shlížel z reklamních plakátů, osobně se ale spisovatelská superstar letošního veletrhu nezúčastnila na protest proti tomu, jací další literáti byli vybráni. „Ze sedmdesáti pozvaných autorů jich znám jen dvacet, o těch zbývajících padesáti jsem nikdy neslyšel. Asi jsou to přátelé přátel přátel,“ prohlásil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.