V ulicích izraelských měst si jich nejde nevšimnout. Jsou mladé, krásné a ozbrojené. Šestadvacetiletá izraelská spisovatelka Šani Boianjiu byla jednou z nich, když v osmnácti letech narukovala do armády. Nevyhnutelně stejně jako prý dobrovolně.

Svou zkušenost z vojenské služby, která je i pro ženy v Izraeli povinná, popsala Boianjiu v románovém debutu Věčný národ se strachy netřese, jenž si získal pozornost kritiky v Evropě i v USA.

V jejím subjektivním mikrosvětě uprostřed doutnajícího Blízkého východu se prolíná pach střelného prachu i krve, palestinští provokatéři a zoufalí uprchlíci se starostmi dívek na pomezí dospívání a dospělosti.

Tento kontrast odráží i žánr - na téměř tři sta padesáti stránkách prózy se pere válečné drama s dívčím románem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mrzí mě, že téměř každý má názor na to, co Izrael dělá, ale málokdy o nás opravdu něco ví, říká spisovatelka Šani Boianjiu. Ve svém oceňovaném románu Věčný národ se strachy netřese popisuje životy tří kamarádek, které po maturitě navlékliy uniformu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.