Série dokumentů Zapomenuté transporty sklidila před lety zasloužený ohlas v podstatě po celém světě. Jejich autor Lukáš Přibyl po mnoha projekcích hovořil s diváky o tom, jak složitě nacházel ty, kteří holokaust přežili.

Tyto - a další své zkušenosti - nyní shrnuje ve stejnojmenné knize rozhovorů, která úspěšnou dokumentární sérii doplňuje o celou řadu informací a souvislostí.

HN: Vaše dokumenty Zapomenuté transporty neobsahují slovo komentáře, jsou tam pouze výpovědi přeživších. Právě vydaná kniha takovým komentářem ovšem je. Ukázalo se tedy, že komentáře filmům přece jen nějakým způsobem chybějí?

To jsou dvě odlišné věci. Filmy zachycují příběhy lidí, chtěl jsem, aby je vyprávěli ze své perspektivy, jakýkoliv komentář by je tříštil, stal by se z toho příběh vypravěče. Autor rozhovoru Michal Plzák věděl, že za každou nalezenou fotografií, za každým svědectvím, stojí nějaký příběh, někdy skutečně barvitý. Přesvědčil mě, že čtenáře bude zajímat, jak jsem své respondenty našel, jak jsem je přesvědčil, aby se mnou mluvili, jak se mnou mluvili...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.