Zatímco na velký příběh ze současnosti český komiks stále čeká, s historií se vyrovnává pravidelně. Na úspěchy trilogie Alois Nebel, která se vypravila do doby odsunu Němců ze Sudet i do podzimu 1989, a sborníku Ještě jsme ve válce, jenž připomínal osudy lidí konfrontovaných s totalitní mocí, chce navázat ambiciózní cyklus Češi propojený s očekávaným seriálem České století.

Ačkoli devět příběhů bude vycházet z televizních scénářů, jejich autor Pavel Kosatík dává stejnému počtu výtvarníků volnou ruku. První díl s podtitulem Jak Masaryk vymyslel Československo právě vychází ve zpracování Petra Nováka tvořícího pod "pouličním" pseudonymem Ticho 762.

Masaryk v ringu

"Na začátku se s každým sejdeme a řekneme si, jak té látce rozumíme. Vždycky říkám jedinou pro mě opravdu podstatnou věc – že žánrově jsou to tragédie, ne grotesky. Ukazujeme směšnost lidí bez toho, abychom se jim vysmívali. Když pak vidím, že výtvarníka látka dráždí k tomu, aby ji vyjádřil po svém, ponechám ho zcela jeho vlastnímu talentu a inteligenci. Je to vlastně dost podobné spolupráci s režisérem Robertem Sedláčkem," popisuje vznik komiksů historik Kosatík.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.