TAK SLADKÝ BÝVAL RÁJ V DOBÁCH TELECÍCH...

Rozhlasová dramatizace památných lotrovin z nejslavnější ódy na pány kluky vychází ještě z Gelova překladu z roku 1955, ačkoli už pár let máme tuto klasiku v novém skvostném přetlumočení.

Lodivod, tulák a samorost americké prózy zvěčnil v Tomovi a Huckovi svá telecí léta v Hannibalu na řece Mississippi, kde sirotek odkázaný na tetičku a divoch žijící na ulici svorně balamutí příbuzné, učitele a celé maloměsto, když se vynoří jako živí umrlci i s pokladem. Lebedí si tu jako v ráji a přehlížejí mnohé hrůzy sladké jižanské krajiny před válkou s Unií. Dětské oči jsou však i tady spolehlivým nástrojem, jak učinit lidskou pitomost zjevnější. ŠEK

Mark Twain

Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna
(Přeložil František Gel)
Radioservis 2013, 332 minut

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.