Knihy spisovatele Daga Solstada jsou příbuzné s krajinou jeho rodného Norska. Jsou drsné, nehostinné, před čtenářem otevírají trhliny a propasti, svažující se až na samé dno lidské existence.

V českém překladu nyní vyšel jeden ze Solstadových stěžejních textů: Jedenáctý román, kniha osmnáct. Znepokojivý a chirurgicky přesný průřez západní společností.

Že jde o přímé navázání na existenciální román Sartrova a Camusova typu, je zřejmé od první strany textu, kde se oba autoři spolu s Kierkegaardem, Kunderou a několika dalšími - skoro jako nějaký manifest - objeví v krabici od bot plné knih.

Tu si jako jedno z mála zavazadel přiváží protagonista Bjorn Hansen na malé provinční město, kam se právě přestěhoval a kde brzy nastoupí nanicovatou kariéru ředitele finančního úřadu a stane se jedním z nadšených herců místního podprůměrného hereckého souboru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.