NAPÍNAVÁ VŠEDNOST VE SPOLKOVÉM PROVEDENÍ

Třetí z pětice obrázkových knih o městečku Wimmlingen čili Hemženice, které oběhly celý svět, se na zvídavé nečtenáře školkou povinné opět obrací bez pomoci jediného dialogu. A přece se tu příběhů o napínavé všednosti najdou desítky. V nejbarevnější roční době si čtyřnásobná držitelka Německé ceny za dětskou literaturu posvítila na místní posvícení, ulicemi se vine lampiónový průvod na oslavu nové mateřinky a my tušíme, co lze hrdinům závidět.

Navzdory počeštěným jménům nejsme u nás. Lidičky tu mají ve tváři úsměv nehledě na příslušnost k menšinám a pěstují tak čilý spolkový život, že jsme se zcela jistě ocitli ve Spolkové republice.

Rotraut Susanne Bernerová

Podzim 
(Ilustrovala autorka) 
Paseka 2013, 16 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.