KDYŽ NÁM DĚJINY MAŠÍRUJÍ PO ZÁDECH

Kefalonia je ostrov v Jónském moři, odkud měl Odysseus dříví na svou toulavou loď a odkud může britský světoběžník zaujatý střety kultur sledovat zemětřesení, jaké civilistům způsobuje válka.

Zatímco z Maddenova filmu s Nicolasem Cagem a Penélope Cruzovou čiší sladkobol, je jeho knižní předloha - vydaná nyní v nezkrácené audioverzi - hořkokyselá a absurdně pomstychtivá jako vojenská mašinerie, o níž Bernieres vypráví na rozšafně márquezovský způsob. Láska dcery řeckého doktora k příslušníkovi italské okupační armády se sice přenesla přes letité nenávisti, jenže mandolinista Corelli nakonec zírá, jak se jim po zádech prošly dějiny.

Louis de Bernieres

Mandolína kapitána Corelliho
(Přeložil Viktor Janiš, čte Ladislav Mrkvička)
Tympanum / Mluvící kniha 2013

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.