Zatímco v roce 1986 byla z díla Thomase Bernharda přeložena do češtiny jediná novela, dnes je čeština na prvním místě mezi téměř čtyřiceti jazyky, do nichž se jeho knihy překládají.

Český čtenář tak má k dispozici přes třicet svazků, tedy v podstatě kompletní dílo, které zahrnuje básně, romány, povídky, divadelní hry i projevy, jimiž autor svérázně reagoval na udělení nejrůznějších ocenění. Co do počtu svazků tak Bernhard "předstihl" své mnohem slavnější a čtenější kolegy Thomase Manna nebo J. W. Goetha.

Nejnovější publikace s názvem Pravdě na stopě představuje prostřednictvím patnácti rozhovorů a zhruba stejného počtu autorových otevřených dopisů nebo příležitostných fejetonů "veřejného Thomase Bernharda".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.