Když se před pěti lety objevila prvotina tehdy šestačtyřicetiletého Tomáše Zmeškala Milostný dopis klínovým písmem, byla z toho malá senzace.

Vyzrálý, současnou zahraniční tvorbou poučený a chytře strukturovaný román obstál sám o sobě, na atraktivitě mu přidalo, že vizáž a původ autora rozhodně nebyly pro české prostředí typické. Zmeškal je totiž synem konžského studenta a české matky.

Pro Milostný dopis klínovým písmem to bylo ještě zcela bezpředmětné, protože příběh knihy řešil osudy jedné téměř průměrné české rodiny v průběhu druhé poloviny dvacátého století, v následující próze Životopis černobílého jehněte (2009) však již téma jinakosti související s barvou kůže hrálo podstatnou roli.

Byl to text osobnější – a možná i proto od svých postav Zmeškal ztrácel onen odstup, který zafungoval v jeho prvním publikovaném románu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.