Název rozhovorů s profesorem Martinem C. Putnou by klidně mohl být jeho osobním manifestem: Vždycky v menšině. Putna přitom netvrdí, že se většina pokaždé mýlí, na straně menšiny se literární historik ocitá jaksi mimoděk, nečekaně, přitom osudově a přísně logicky.

Slova, kterými se v rozhovoru s Martinem Bedřichem zamýšlí nad svou homosexualitou, bychom mohli zobecnit – týkají se vlastně každé menšinovosti.

"Pro intelektuála může být homosexualita vlastně mimořádným požehnáním, pobídkou k neustálému přemýšlení. Činí to svět nesamozřejmým," soudí Putna – vědec, který je pro nejednoho akademika příliš populární, "buzna" (Putnův termín nejen z transparentu), která se svou orientací netají ani ji netouží vetknout do štítu, katolík v bezvěrecké společnosti, co chodí do protestantského kostela...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.