Zatímco její pohled míří k zemi, na rtech jí hraje pobavený úsměv. Vlasy téhle dívky na prahu puberty posazené na sokl z pískovce přecházejí v ledabyle naznačené šaty, které jen stěží zakrývají ňadra pod knihou přitisknutou k hrudi.

Tuto cynickou sochu školačky na malešickém sídlišti v Praze, pod jejíž rozečtenou knihu se vpíjely zraky několika generací dětí mířících do základní školy, začalo časem zarůstat křoví. Po revoluci jí pak někdo zeleným sprejem nastříkal pásku přes oči, jako by se na okamžik měla stát hrdinkou západního komiksu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.