O devadesátých letech minulého století se často mluví jako o dekádě národní amnézie. Rodící se kapitalismus potřeboval, abychom na předlistopadovou éru zapomněli a styděli se za vše, co s ní souviselo.

Taková akce ale vzbudila v dalším desetiletí reakci - vlnu nostalgie po socialismu. Nikoli po jeho politice, ale po jeho každodennosti. Ti, kteří dříve chtěli na vše spojené s diskreditovaným režimem zapomenout, najednou zjistili, že mají mezery v paměti.

Začala jim chybět vzpomínka na podivnou chuť žvýkačky Sevak proti nachlazení, lesk sektorového nábytku ze sídlištních bytů, pružnost nafukovacích hraček od Libuše Niklové, nakonec i na oblíbené Dietlovy televizní seriály, i když zrovna ty mezi politikou a každodenností pružně přeskakovaly.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.