Do některých her je lepší se nepouštět. Můžou člověka změnit k nepoznání, přepsat pravidla jeho života a porazit jej nečekaně na vlastním území. Jak tenká může hranice mezi hrou a skutečností být, zkoumá mistr literární taktiky Roberto Bolaño v románu Třetí říše.

Napsal jej již v roce 1989, s vydáním dlouho váhal, téměř 10 let se k němu vracel, nechával ho "spát" v počítači a nakonec vyšel až po jeho smrti.

Hlavní postavou knihy je pětadvacetiletý Němec Udo Berger, vášnivý hráč a tvůrce válečných deskových her, který se rozhodl, že si během svého pobytu v hotýlku na katalánském pobřeží bude psát deník. Toto místo jako dospívající již jednou navštívil a nyní sem přijel se svou dívkou Igenborg strávit prázdniny.

Píše nejen proto, aby zaznamenal, co se v jednotlivých dnech přihodilo, nač myslel, co prožíval. Především prospěchářsky doufá, že si tak literárně vylepší svůj poněkud neobratný styl, aby svými texty a příspěvky snadněji pronikl do časopisů věnovaných válečným hrám.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.