Příběh fotografa Františka Drtikola nebo rváče a outsidera Vandama patří mezi čtyřiadvacítku nominovaných knižních titulů, které letos usilují o hlavní cenu soutěže Magnesia Litera. Porota v sedmi kategoriích je vybírala z celkem 350 přihlášených.

Nejvíce nominací - šest - má tradičně kategorie prózy. Do užšího výběru se dostaly knížky Jen šmouha po nebi Ivana Binara, Skutečná událost Emila Hakla, Dějiny světla Jana Němce, Láska na cizím hrobě Ludvíka Němce, Národní třída Jaroslava Rudiše a Lorenz, zrady Anny Zonové. Ve zbývajících šesti kategoriích soutěží vždy tři nominované tituly.

Do boje o cenu DILIA Litera pro objev roku porotci poslali Tichý dech. Zápisky českého lékaře z Afriky a z Haiti Jana Trachty, pak také studentský debut Tomáše Zahrádky Dědeček a básnický debut pětadvacetiletého hudebníka Jonáše Zbořila Podolí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.