Román se rodí z obrazu. Z melodie. Z vůně. Z nálady. Z události, která se zjevuje náhle a nečekaně a skrze román si žádá jisté, vždy ovšem provizorní, protože subjektivní autorské vysvětlení.

Nový román Milana Kundery nazvaný Oslava bezvýznamnosti (La fête de l'insignifiance) se rodí z obrazu odhaleného ženského břicha, které jakožto jistá móda, magnetické centrum, či dokonce převládající výklad erotiky symbolizuje autorovi bytostnou proměnu doby na přelomu tisíciletí.

Kundera kolem ženského pupíku roztáčí své tradiční konstruktérské orgie, pro které je jako chladný a sobecký autor, násilně vnucující čtenáři svou verzi světa, nenáviděn; pro které je coby filozofující, objevující spisovatel milován.

Znovu je romanopiscem, který do detailu v sedmi hudebních větách důkladně promýšlí veškeré zákruty díla včetně repeticí, melodických a motivických výměn, předělů a finále.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.