Bohumil Hrabal říkával, že každý chlap se má dojímat k slzám. V knize vzpomínek na velkého spisovatele nazvané Via Hrabal, do níž přispělo 44 autorů, to tvrdí jeden z nich – grafik Oldřich Hamera. A to dojímání je pro mnohé z autorů knihy příznačné.

Snad proto, že jsou to převážně muži. Navíc ti, kteří byli spisovateli nablízku či s ním trávili čas nejen v jeho oblíbených lokálech. "Seděl v čele stolu jako bůh, zářil, obklopen věřícími," vzpomíná výtvarník Michal Cihlář na chvíli, kdy v pražské hospodě U Hynků poprvé viděl hrabalovskou stolní společnost.

Souputníkem publikace Via Hrabal je další titul, který vyšel k letošnímu stému výročí narození Bohumila Hrabala – Hlučná samota, faktografický knižní (skoro) monument s devíti sty reprodukovanými písemnými dokumenty i fotografiemi, sledující rok po roce události spisovatelova života v dobových a kulturních souvislostech a také posmrtný život autorova díla.

Jak v hutném nešizeném betonu jsou tu zality "suché" informace spolu s útržky citací Hrabala i jeho současníků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.