Miloš Urban je v českém prostředí dosti výjimečným druhem spisovatele, který s úspěchem překračuje hranice takzvané vážné a oddechové literatury. Už do svých prvních knih, kterými okouzlil čtenáře i literární kritiku, si půjčoval scény, rekvizity i celé syžety z pokleslých krváků. Zároveň dával najevo zřetelný ironický odstup a čtenář si až do konce nemohl být jistý, jak vážně je vše míněno a nakolik jde o parodii nebo mystifikaci.

Mezi "seriózními" romány si navíc Urban čas od času odskočil k lecčemu přímočaře lehčímu, ať to byl horor či ironický pamflet proti politice. Jeho aktuální román je právě takovým žánrovým odklonem – tentokrát k detektivnímu thrilleru staré školy.

Hlavní hrdina a vypravěč knihy Přišla z moře, adept žurnalistiky Karel Vrba, se právě nachází na výměnné stáži v jihoanglickém přímořském městečku Eastbourne. Občas utrousí jízlivou poznámku směrem k současné módě vypjatě drsných skandinávských detektivek a zavzpomíná na poctivější, realitě bližší krimiromány zejména od britských autorů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.