Nový román vydává v úterý Michael Cunningham, nositel Pulitzerovy ceny za literaturu a autor knihy Hodiny, podle níž před dvanácti lety vznikl stejnojmenný oscarový film.

Cunninghamova novinka se jmenuje The Snow Queen dle pohádky Sněhová královna od Hanse Christiana Andersena. S ní má ale společné jen to, že se oba příběhy odehrávají v zimě a zabývají se láskou.

Ústředními postavami románu jsou totiž dva bratři žijící v New Yorku, z nichž ten první, homosexuál, se kvůli nečekanému zážitku rozhodne vrátit ke katolické víře, kterou před lety odvrhl.

Druhý bratr si při skládání milostné písně své manželce, jež umírá na rakovinu, uvědomí, že jde o jeho možná poslední vyznání lásky – a proto se do něj snaží obsáhnout vše.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.