Maďarsko by se mohlo jmenovat Hrabalsko. V sobotu to na veletrhu Svět knihy prohlásil editor a novinář Zdenko Pavelka, když spočítal, že v Maďarsku vyšlo celkem sto třicet osm titulů od Bohumila Hrabala. “K Hrabalovi máme na rozdíl od zahraničních spisovatelů blízko. Takto si Maďaři přivlastnili jedině spisovatele Thomase Manna, ale to už u mladší generace nejspíš stejně neplatí. Kdežto Hrabal je pořád skoro náš autor,” vysvětlil maďarský spisovatel Péter Esterházy.

Ten o Hrabalově popularitě v Maďarsku debatoval s překladatelkou Zsuzsou V. Detre, novinářem László Szigetim a bývalým diplomatem Gyorgym Vargou. “Hrabal se podobně prosadil i v polském a německém jazykovém prostoru, v Anglii či ve Francii už ale tolik ne,” souhlasil Varga s tezí, že Hrabalova popularita může souviset se třemi sty let společných českých a maďarských dějin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.