Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

2014, Prostor, 376 stran, 297 korun

Ve zhuštění děje do pouhého jednoho týdne, ve vypjatém čase příprav pohřbu vlastní ženy a ve vzpomínkách a (bez)nadějích se odehrává románový deník slovenského překladatele Jána Roznera.

Čtyři roky po obsazení země sovětskými vojsky jsou jména nepohodlných literátů vymazána z knihoven a knihkupectví, jako by ti lidé ani nežili.

Mlčení o překladatelce Zoře Jesenské jde tak daleko, že se veřejnost nesmí dozvědět ani o její smrti. Její ovdovělý muž nemůže zadat ani parte do novin, nemůže zvolit smuteční hudbu pro obřad...

Sedm dní do pohřbu je kniha plná napětí – kromě linie, v níž se autor vyrovnává se smrtí své ženy, sebevědomě pracuje i s napětím slovesným.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.