Finská spisovatelka Sofi Oksanenová poprvé přiletí do Prahy. Ve čtvrtek 12. června bude mít v Senátu zahajovací projev mezinárodní konference nazvané Dědictví totality dnes.

"Oksanenová bude mluvit zhruba dvacet minut, v Praze stráví dva dny," potvrdil HN Jindřich Jůzl, šéfredaktor nakladatelství Odeon, které romány Oksanenové vydává v češtině.

"Na čtvrteční odpoledne se snažíme zorganizovat autogramiádu v Paláci knih Luxor, na jiné setkání s veřejností už ale spisovatelka čas mít nebude."

Autorka jedné divadelní hry a čtyř románů, za něž obdržela například prestižní Cenu švédské akademie, bude v českém Senátu hovořit o politice. Tu Oksanenová v severských zemích komentuje pravidelně.

"Na velkých trzích v severských zemích se její romány prodávají po statisících a Oksanenová je tam vnímána nejen jako autorka, ale i politická novinářka," upozorňuje Jůzl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.