Markéta Pilátová je věrná svým oblíbeným rekvizitám. Autorčin třetí román Tsunami blues opět přivádí české hrdiny do Latinské Ameriky, konfrontuje ženské mládí se zkušeným stářím a k tomu přidává dramatickou zápletku – tentokrát s téměř špionážními prvky.

Ty Pilátová zprvu jen nesměle naznačí, naplno je rozehraje až ve druhé polovině knihy. Jde především o hry kubánské tajné služby, která se dodnes pozorně stará o udržování režimu Fidela Castra.

Českému čtenáři tak nápadně připomíná sebejistou, zároveň však buransky omezenou a upatlanou StB v osmdesátých letech.

Při čtení druhé poloviny knihy, která má rychlý spád a postupně odkrývá autorkou dobře promyšlenou konstrukci příběhu, čtenáře napadne, že v české literatuře se asi nikdo nedostal takhle blízko románům Grahama Greena, autora po desetiletí v tuzemském prostředí mimořádně oblíbeného.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.