Ukrajina se drolí na kusy. Jak by však vypadalo rozdrobené Rusko?

Futuristická vize románu Telurie známého ruského spisovatele Vladimíra Sorokina bortí zažité politické celky i jazykovou strukturu.

Evropu rozbitou "vahhábitsko-tálibánským kladivem", Rusko rozpadlé na malá knížectví a samozvané republiky – takový svět představuje klasik ruského konceptualismu Vladimír Sorokin v posledním románu Telurie.

Rozvíjí v něm vizi svých předešlých tří knih: mimořádně vydařeného textu Den opričníka (2006), povídkové knihy Cukrový Kreml (2008) a krátkého vyprávění z ruského venkova Vánice (2010).

Tyto knihy vnímají ruskou budoucnost jako proces nastolování hrůzovlády nového vládce. Krutost, mučení a popravy jsou hlavním hybatelem zocelování nového státního útvaru, a proto se mnohá pravidla ve společnosti vracejí ke středověku.

Lidé se postupně dělí podle feudálního řádu, vzniká vrstva mocné šlechty s neomezenou vládou a vrstva poddaných bez práv a nároku na život.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.