Kdyby Dorota Masłowská zase sypala vulgarity a pošahané sociokomentáře zrovna tak jako ve své proslavené prvotině Červená a bílá, již napsala v osmnácti, bylo by to na jednu stranu skvělé.

Znovu se nořit do komických, levičáctvím nasáklých řečí. Znovu se kochat vodopády uštěpačnosti a být přitom rád, že se jeden mohl setkat s touhle nabroušenou chytrou holkou a zůstat v suchu, v závětří její knihy. Jenomže nakonec by muselo přijít zklamání, pachuť z opakování.

Masłowská je sobě i své punkerské pověsti nejvěrnější právě tím, že se proměnila. Přemýšlí o své současnosti stále intenzivně, její břitkost jen přesedlala na ochočenějšího koně.

Místo hospodských existencí, které trápí blbej systém a narkotikové dojezdy, a všehoschopných neurotických postaviček showbyznysu druhého románu (psaného ve verších) Královnina šavle "zapřáhla" teď single třicátnice, vyznávající jógu a nakupování.

Ale srovnání s Deníkem Bridget Jonesové, které stojí na záložce knihy Zabila jsem naše kočky, drahá, je spíš marketingovým trikem nakladatele. Tak daleko Masłowská v učesávání svého stylu a hlavně obsahu nedošla. Možná že si dokonce z autorů kultovních sérií o sebekritických single ženách, které si užívají velkoměstských radovánek, dělá legraci.

Její hrdinky například holdují spíš antimódě: "Vyhýbala se bavlně, džínám a dalším projevům textilních banalit, zvláštní úctu chovala k oslnivým kreacím, jejichž operní krajky se jí na rozlehlém poprsí dmuly jako hasičská pěna."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.