Na krátkém videu ztrácejícím se v nekonečnu YouTube líčí básník Petr Hruška, že v oblasti už roky vyhaslých vysokých pecí Dolních Vítkovic se opět chystá odpich.

Když se tu ještě skutečně tavilo železo, zalehl při odpichu půl Ostravy monumentální hukot a po něm se rozprostřela zvláštní záře, připomíná Hruška ještě ne tak vzdálenou, mocně industriální epochu Ostravy, ve které strávil celý svůj dosavadní padesátiletý život.

Hruška to říká s klidnou, ale naléhavou dikcí kazatele, jako kdyby zvěstoval, že "na počátku Ostravy byl oheň". Ale je za tím víc než jen pouhá "technika" hoření, spíš jde o spalující vášeň básnickou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.