Rok a půl poté, co Philip Roth oznámil, že končí s literaturou a přestal psát, vychází v češtině opět jeho knížka Elév z roku 1979, vydaná v tuzemsku poprvé před devětadvaceti lety.

Roth v ní v první osobě coby autor Nathan Zuckerman vypráví o literárních začátcích, o tom, jak se vyrovnává se svými dvěma životními tématy – se vztahem k ženám a k otci.

Není obtížné zjistit, že v příběhu Nathana Zuckermana a v jeho postojích vyjadřuje Roth vlastní téma. Avšak nejen to: především si pohrává s tím, jaké by to bylo (pro Nathana, jenž na svého otce pohlíží spíše soucitně kriticky) potkat opravdovou otcovskou autoritu – obdivovaného spisovatele Lonofa, rovněž Rothovu fikci – a dočkat se otcovského přijetí.

Jaké by to bylo potkat Anne Frankovou, která nezahynula v koncentráku, ale tajně zázračně přežila? Jaké by to bylo ji svádět? Jaké by to bylo být počat jiným otcem?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.