Osud románů Edwarda Lewise Wallanta může posloužit jako důkaz, že literární díla se dnes bez propagační podpory samotného autora asi moc neobejdou.

A to, že ihned po Wallantově smrti vznikla cena nesoucí jeho jméno a udělovaná každoročně nejlepšímu americkému románu s židovskou tematikou, budiž zase důkazem jednoho setrvalého paradoxu: Židé budou stokrát zdůrazňovat, jak chtějí být bráni jako kdokoli jiný, ovšem zároveň přitom budou v každé druhé větě sami zdůrazňovat, že jsou Židé – tento rozpor ostatně najdeme i ve Wallantově padesát let starém románu Nájemníci pana Moonblooma, který právě vyšel česky.

V poválečné americké literatuře zazářila řada autorů se židovskými kořeny, za všechny J. D. Salinger, Joseph Heller, Saul Bellow či Philip Roth.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.