Kolik je Čín? Jedna? Deset? Miliarda?

Z pohledu běžného pojídače zpráv a mediálních obrazů existují Číny dvě. Jedna se rýsuje v podobě dravé a úspěšné vševýrobny světa, v níž se zrodily tisíce a tisíce milionářů; druhá se připodobňuje zákeřné totalitě, v níž se svobodné myšlení trestá vězením, bitím a ztrátou životních možností.

Tu první mají rádi politici, kteří slibují, že díky Číně pomohou domácímu průmyslu. Proto také nemají rádi tu druhou – komplikuje jim život a hospodářské plány.

O té druhé Číně systematicky svědčí třeba čínský spisovatel Liao I-wu (už také pár let v exilu), rozkrývaje tím podhoubí, z něhož roste Čína první, fascinující západní podnikatele od Ameriky po Austrálii.

V nejnovější Liaově česky vydané knize Kulky a opium připomínající události na náměstí Nebeského klidu se tyto dva světy pozoruhodně sbíhají, přičemž jeden plodí druhý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.