Román a Evropa jsou hlavními tématy pátého v češtině publikovaného esejistického svazku Milana Kundery, který nyní vyšel pod názvem Slova, pojmy, situace.

Světově proslulý český spisovatel žijící v Paříži do malých sešitů čítajících v průměru kolem sedmdesáti stran vybírá a postupně překládá texty ze svých obsáhlejších esejistických knih psaných francouzsky.

Mnohé z překladů nejprve vycházejí v literárním časopisu Host, později pak v edici knižního nakladatelství Atlantis.

Šéfredaktor Hostu Miroslav Balaštík říká, že jednotlivé Kunderovy české esejistické sešity vytvářejí logické celky a právě vydaná kniha je jakýmsi "slovníkem".

"Ve všech třech částech – Slovech, Pojmech i Situacích – Milan Kundera řeší a interpretuje nejdůležitější pojmy týkající se románu, jako je třeba tragédie či humor," vysvětluje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.