Na půdě univerzity v americkém městě Athens se tehdejší studentka herectví Kathi Diamantová poprvé dozvěděla o své jmenovkyni Doře Diamantové, poslední milence Franze Kafky.

Učitel německé literatury se uprostřed výkladu zastavil u její lavice a zeptal se: "Fräulein Diamant, nejste vy s Dorou Diamantovou náhodou příbuzná?"

Třiačtyřicet let poté Kathi Diamantová nyní přijíždí do Prahy, a stále to neví. Mezitím se stala jednou z největších odbornic na život Dory, dívky z ortodoxní židovské rodiny, kterou spisovatel potkal v lázních Graal-Müritz v červenci 1923 a následujících sedm měsíců ji vídal v Praze a v Berlíně.

Když se Kafkovo zdraví zhoršilo a z Vídně odjel, aby si léčil tuberkulózu, Diamantová se k němu přidala. Po jeho boku tak byla i v červnu 1924, kdy zemřel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.