Hlavní vítěz nejpopulárnější české literární ceny Magnesia Litera obvykle „bere všechno“. I když to neplatí absolutně. Záleží na tom, zda je jméno oceněného autora už dostatečně známé, nebo jeho kniha nabídne téma, které výrazně osloví společnost. Druhý případ se udál loni, kdy se knihou roku stala literatura faktu: Průvodce protektorátní Prahou Jiřího Padevěta. 

Ve čtvrtek pořadatelé Magnesie Litery oznámili, že prodej Padevětovy knihy překročil o 400 výtisků českou bestsellerovou hranici. Za tu je považováno 10 tisíc prodaných knih. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.