Populární norský romanopisec Jo Nesbø příští měsíc přijede do Prahy, aby tu představil svůj nový detektivní román Policie. Oznámilo to nakladatelství Kniha Zlín, které Nesbøvy knihy v češtině vydává.

Spisovatel bude mít 4. května autogramiádu v Paláci knih Neoluxor a podle správců události, která byla pro autogramiádu založena na Facebooku, si tentokrát na podepisování knih vyhradí více času než při své předchozí návštěvě.

Ta se odehrála roku 2012, kdy autor knih o detektivovi Harrym Holeovi přijel do Prahy vůbec poprvé. Tehdy si na setkání s novináři vybavil romány Franze Kafky a Milana Kundery. "Když jsem byl mladý, hodně na mě zapůsobil Kunderův Žert. Pamatuji si také jedno Kunderovo tvrzení, že román může působit jen tak dlouho, dokud je živý. S tímto můžu jen souhlasit," řekl tehdy Nesbø.

Autor detektivních románů Lovci hlav, Nemesis či Spasitel do Česka tentokrát přijede podpořit prodeje své nové knihy Policie. Tu nakladatelství Kniha Zlín v překladu Kateřiny Krištůfkové vydává příští týden. V knize tentokrát detektiv Harry Hole řeší případ policistů, které někdo zavraždil na místě jiných bývalých vražd.

Související