Desítky stánků s knihami se tuto neděli objeví na pražské náplavce mezi Palackého a Železničním mostem. Pátý ročník knižního jarmarku Knihex představí produkci sedmdesáti takzvaných malých nakladatelů. „To jsou pro mě ti, které ta práce baví a nejde jim jen o zisk,“ přibližuje organizátorka Karolina Voňková.

Tato vystudovaná bohemistka pořádá Knihex od roku 2011 jako alternativu k veletrhu Svět knihy. Už tehdy Voňková provozovala malé komiksové nakladatelství Lipnik. To podobně jako další nízkonákladové nekomerční subjekty nemělo na vysoký pronájem stánku Světa knihy.

Voňkové navíc byla cizí i pouťová atmosféra veletrhu. Inspirovala se farmářskými trhy, které před několika lety v Praze zažívaly boom. Knihex šel s knihami na vzduch.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.