Vypadalo to, že trojice zůstane uzavřena. Václav Havel, Václav Benda a Ivan Martin Jirous. Již dříve vydaná vězeňská korespondence těchto tří osobností, zdálo se, utvářela kánon, uceleně vypovídala o době, která už nepřipravovala lidi o život jako v padesátých letech, ale za normalizace o to úspěšněji lámala charaktery. Ne však ty jejich.

Z trojice se nyní stala čtveřice. Soubor vězeňské korespondence socioložky a disidentky Jiřiny Šiklové s názvem Omlouvám se za svou nepřítomnost se jim totiž směle staví po bok.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Soubor s názvem Omlouvám se za svou nepřítomnost socioložky Jiřiny Šiklové se směle staví po bok vězeňských dopisů Havla či Jirouse.
  • Do vězení se Šiklová dostala proto, že šířila "nelegální" tiskoviny.
  • Socioložka za mřížemi cvičila jógu a na dálku vychovávala své děti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.