Americký kytarista a zpěvák Bruce Springsteen v září vydá knihu pamětí. Popíše v ní vnitřní boje, z nichž vznikala jeho hudba včetně třeba hitu Born to Run z roku 1975. Podle něj se kniha také bude jmenovat.

Šestašedesátiletý Springsteen na autobiografii pracoval sedm let, jak tento čtvrtek uvedlo americké nakladatelství Simon & Schuster. To knihu celosvětově vydá 27. září.

"Psát o sobě je trochu nepříjemné," přiznává v knize Springsteen. "Ale v tomto případě se spisovatel rozhodl, že čtenáři odkryje svoji duši. O to se na těchto stránkách pokouším."

Kniha vysvětlí, co Springsteena přivedlo na hudební dráhu a v jakých ohledech má třeba právě píseň Born to Run více významů, než si fanoušci doposud mysleli, dodalo nakladatelství.

Rodák z amerického New Jersey Springsteen se svojí kapelou E Street Band patří k nejvýraznějším americkým rockovým sestavám posledních čtyř dekád. O jejich písních Born in the U.S.A. nebo Glory Days se říká, že vystihují sny i zklamání obyčejných pracujících Američanů.

Springsteen celosvětově prodal přes 120 milionů nahrávek a obdržel dvacet cen Grammy či sošku Oscar. Momentálně je na turné po Spojených státech, kde naživo uvádí skladby ze svého dvojalba The River z roku 1980.

Související