Někdejší americký prezident Bill Clinton napsal detektivní román. Na pultech se sice objeví až příští rok, už nyní však americká televize Showtime zakoupila práva na jeho adaptaci. Podle agentury AP na motivy Clintonovy knihy natočí seriál.

Román se bude jmenovat The President Is Missing a vyprávět má o náhlém zmizení úřadujícího amerického prezidenta.

Clinton prý v knize čerpá ze znalosti „detailů, jaké může znát jen prezident“, uvádí nakladatelství Alfred A. Knopf a Little, Brown & Co, jež knihu vydají v červnu 2018.

Clinton byl prezidentem Spojených států v letech 1993 až 2001.

The President Is Missing bude v historii vůbec prvním vydaným thrillerem z pera žijící americké hlavy státu.

Clinton detektivku napsal s Američanem Jamesem Pattersonem, autorem bestsellerových knih pro děti a také thrillerů, které bývají překládány rovněž do češtiny – v tuzemsku je vydává nakladatelství Alpress. Celosvětově se již prodalo přes 300 milionů výtisků Pattersonových děl.

„Psaní této knihy a spolupráce s Jimem mě velmi baví,“ uvedl Clinton. „Už se nemohu dočkat, až televize Showtime mé postavy oživí,“ dodal.

„Je nesmírně vzrušující prozkoumávat místa jako Bílý dům. Zvlášť když k tomu máte jedinečné poznatky bývalého prezidenta,“ dodal Patterson.

Clinton zatím žádný román nenapsal, jako takřka každý vrcholný americký politik už ale několik knih vydal – do češtiny byla přeložena jeho autobiografie Můj život a titul Dárcovství, zaměřený na mecenášství.

Televize zatím neupřesnila, koho do seriálu obsadí nebo kdy jej chce uvést na obrazovky. Jak upozorňuje agentura AP, pro Showtime jde ale potenciálně o další hit této čím dál výraznější stanice. Ta na sebe v USA letos výrazně upozornila, když uvedla novou řadu Městečka Twin Peaks od režiséra Davida Lynche.

Podle serveru Deadline.com Bill Clinton s Jamesem Pattersonem začátkem srpna přiletěli do Los Angeles, kde svůj námět nabízeli šestnácti televizním a filmovým studiím. Rozhodlo prý mimo jiné dlouholeté přátelství mezi Clintonem a Lesliem Moonvesem, ředitelem CBS Corporation, tedy mateřské společnosti vlastnící Showtime.

Související