Redaktoři Hospodářských novin vybrali pro čtenáře pět podnětů k zábavě a zamyšlení na pláž a dovolenou - pět knih, mezi kterými jsou jak klasická díla s aktuálním přesahem, tak současné romány, zahraniční i čeští autoři a kromě beletrie například i literatura populárně naučná. 

Jana Klímová (vedoucí domácího oddělení HN)

Milan Kundera - Festival bezvýznamnosti
Rozhodla jsem se, že zatím nebudu číst nový životopis Milana Kundery od Jana Nováka. Je mi jasné, že Kundera nebyl a není celý svůj život svatoušek, některé jeho postoje mě také štvou, ale určitě ne tolik jako životopis-obžaloba. Kunderu mám ráda jako autora románů, jejichž čtení pro mě bylo jízdenkou do temnot, nebe, přemýšlení o vlastním životě i o tom, co je kolem. Na protest proti Novákově knize jsem rozečetla znovu Festival bezvýznamnosti. V angličtině, česky nevyšel, přidaná hodnota je procvičení slovíček. Hned poté mám připravený Podzim od Rudolfa Slobody. Je to pokračování jeho předchozího románu Krev, který mě fascinoval.

Milan Kundera: The Festival of Insignificance, 2013, Éditions Gallimard

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.