Píseň namixovaná z televizního rozhovoru o případu znásilnění je nejsledovanějším neoficiálním videoklipem letošního roku na serveru YouTube. Žebříček nejúspěšnějších videí roku společnost YouTube zveřejnila v pondělí. Píseň Bed Intruder Song! vznikla z interview, ve kterém čtyřiadvacetiletý student z Alabamy Antoine Dodson mluví o pokusu o znásilnění, jehož obětí se stala jeho sestra. Dodsonova slova do hudební podoby přetavili newyorští hudebníci Evan a Michael Gregoryovi.

Píseň podle agentury AP na serveru kolovala ve dvou verzích. Lidé si je pustili více než 61milionkrát. Song je k dispozici na iTunes. O zisk se bratři Gregoryovi dělí s Dodsonem.

Druhý největší úspěch mělo u návštěvníků YouTube video s parodií na song Tik Tok zpěvačky Keshy, který si pustilo více než 50,6 milionu lidí. Třetím je píseň popové divy Lady Gaga Paparazzi v podání teprve třináctiletého Greysona Chanceho, jehož někteří podle AP již začali srovnávat s Justinem Bieberem.

Do nejsledovanější desítky se dostaly záběry z internetového seriálu o mluvícím ovoci Annoying Orange, reakce kameramana na "dvojitou duhu" nebo upoutávka k filmu Twilight sága: Zatmění z populární filmové hororové řady.

YouTube do tohoto žebříčku nezařadil oficiální hudební videoklipy. Desítku v takovém případě vede Justin Bieber, jehož klip k písni Baby má více než 406 milionů zhlédnutí. Zbytek desítky tvoří různé hudební klipy Shakiry, Eminema, Rihanny nebo Lady Gaga.

O hitech na českém YouTube v pondělí informovalo české zastoupení americké internetové společnosti Google, která YouTube vlastní. Podle něj se letos stali favority lokální hudební scény kapela Nightwork, slovenský rapper Rytmus a česká hvězda Xindl X.

Z reklamních spotů měl v Česku největší úspěch americký herec Chuck Norris nebo chytlavá ta-ta-ta reklama na prodejce nábytku. Úspěch měly také celospolečenské kampaně, například předvolební kampaň Přemluv bábu, nebo kampaň bojující proti rakovině Uděláš to?. Objevil se nový trend, a to videoblogování.

Nejhledanější dotazy za letošek byly Lady Gaga, Rytmus a Eminem. Nejrychleji rostoucími dotazy byly Justin Bieber s Baby, Katy Perry a California a na třetím místě Rihanna & Eminem.

 

Nejsledovanější videa

Klip k písni Baby kanadského teenagera Justina Biebera, který při nedávném vyhlašování American Music Awards získal vítězství ve všech čtyřech kategoriích, v nichž byl nominován, je na YouTube letos vůbec nejledovanější.

 

Píseň Bed Intruder Song! jen nejsledovanějším "neoficiálním" videem.

 

Publikum velmi zaujala také parodie na píseň Tik Tok zpěvačky Keshy.

 

Třináctiletý mladík Greyson Chance boduje s písní Lady Gaga Paparazzi, která je na YouTube k vidění v řadě jeho verzí.

 

Mezi nejsledovanější české videoklipy patří ty, které vznikly na písně kapely Nightwork.

Související