Řada snímků uvedených začátkem července na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech se objeví v kinech. V následujících měsících se totiž chystají do české distribuce.

Jako první přijdou do kin dva vizuálně výrazné filmy, Single Man a Pan Nikdo, oba už 15. července. Premiéra akční komedie Zatím spolu, zatím živí, která se ve Varech hrála jako film-překvapení, je ohlášena na konec měsíce.

V půlce srpna se divákům představí český dokument o sadomasochismu Nebe Peklo nahlížející do komunity lidí s neobvyklými koníčky označované zkratkou BDSM (Bondage, Dominance, Sadismus, Masochismus).

Portrétuje několik mužů a žen, kteří se vyžívají v extrémně bolestivých či navenek nestandardních formách rozkoše. O týden později se v kinech objeví černá komedie bratrů Coenů Seriózní muž.

Romantická komedie (K)lamač srdcí, která maraton karlovarských projekcí zakončila, bude v kinech od 26. srpna. Na začátku září se mohou filmoví fanoušci těšit na snímek Ondine s Colinem Farrellem a mořskou pannou a Michalkovův epos Unaveni sluncem 2: Exodus.

Do konce roku má premiéru naplánovanou už i Vinterbergovo Submarino a 11. listopadu Kvílení věnované Allenu Ginsbergovi.

Podle informací tiskového oddělení karlovarského festivalu se čeští distributoři ujali i filmů Chloe, Na cestě, Iluzionista, Vrah ve mně, Sama v Africe, Red Hill, Imaginární lásky, Crazy Heart a diváckých hitů Čtyři lvi a Vždy připraven! Některé z nich ale pravděpodobně vyjdou jen na DVD.

Podle umělecké ředitelky karlovarského festivalu Evy Zaoralové jde o snímky, o jejichž zařazení do české distribuce bylo rozhodnuto ještě před festivalem.

"Všechno další je v počátečním stadiu. O některé snímky má zájem distribuční společnost Cinemart či Asociace českých filmových klubů, ale jednání nejsou tak daleko, abychom jmenovali konkrétní tituly," řekla Zaoralová.

Související