V pražské MeetFactory začala první výstava pod vedením nové kurátorky Kariny Kottové. Nizozemská výtvarnice Antoinette Nausikaa v galerii nyní představuje výsledky svého nedávného studijního pobytu v Praze, a to vedle tří mezinárodních projektů. Výstava potrvá do 18. května.

Ústředním motivem expozice nazvané 1+(1+1)+1 je pojetí kresby coby způsobu, jímž lze uchopit okolí, vnitřní pocity i myšlenky. Kresebná linie v díle všech čtyř vystavených autorů, mezi nimiž je také Čech Nikola Čulík, přesahuje z papíru až na stěny galerie. Expozice představuje i maďarského umělce Zsolta Tibora a Gruzínku Mariku Asatiani.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.