Vlivný on-line časopis ArtReview zveřejnil novou verzi svého žebříčku sta nejvlivnějších osobností ve světě umění. Na prvním místě se umístila ve Spojených státech působící italská kurátorka Carolyn Christov-Bakargievová, která byla podepsána pod letošním třináctým ročníkem výstavy Documenta v německém Kasselu. V historii žebříčku je to vůbec poprvé, co jej vyhrála žena.

Documenta se koná pouze jednou za pět let a její letošní ročník, který navštívilo 860 tisíc lidí, sklízel samou chválu. Například redaktor serveru Artinfo.com jej označil za "zatím nejdůležitější výstavu 21. století". Letošní Documenta měla rozpočet zhruba 25 milionů eur, konala se napříč celým městem (v galeriích, parcích, kinech či na vlakových zastávkách) a dala prostor především mladým současným umělcům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na prvních místech jsou kurátoři, majitelé galerií či zámožní obchodníci a teprve pak následují umělci.
  • Tak vypadá žebříček nejvlivnějších osobností ve světě umění, který každoročně sestavuje časopis ArtReview.
  • Letos jej poprvé vyhrála žena.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.