Přední pařížské umělecké centrum Centre Pompidou má za sebou svůj historicky nejúspěšnější rok. Už 17. září se mu podařilo zlomit dosavadní rekord v návštěvnosti, přičemž do 26. prosince muzeum navštívilo přes 3,6 milionu lidí.

V tiskové zprávě to uvedli zástupci muzea, kterému tak návštěvnost letos stoupla o 6 procent. Centre Pompidou se tak letos zařadí po bok Louvru, druhé muzejní instituce v Paříži, které navzdory krizi stoupá návštěvnost. A nejde jen o čísla: ze Centre Pompidou se pod současnm vedením stává masová záležitost. Za posledních šest let mu stoupla návštěvnost téměř o 49 procent, hlavně díky mimořádným výstavám, které se tu v posledních letech konají stále častěji.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Muzeum Centre Pompidou v Paříži zažívá již šestým rokem zlatou éru. Díky velkým výstavám jej navštěvuje dvakrát tolik lidí co dříve, své obrazy zapůjčuje po celém světě a nyní už dokonce zaměstnává i kurátorku, která ho z New Yorku informuje o současném dění.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.