Český malíř Jan Mikulka není v Londýně cizincem. Před třemi roky jeho obraz zvítězil v anketě návštěvníků tamní Národní portrétní galerie. Tuto středu byl Mikulka oznámen jako vítěz nově vzniklé ceny Královské společnosti portrétních malířů, která je udělována za nejlepší autoportrét.

Za svoji hyperrealistickou podobiznu obdrží Mikulka cenu ve výši 20 tisíc liber. Potvrdil to deník Guardian.

"Mikulkova práce ohromuje technickou dokonalostí a sílou výrazu," uvedla porotkyně Charlotte Mullins, jinak editorka časopisu Art Quarterly. "Máte pocit, že stojíte přímo před umělcem a sledujete ho, jak se soustředí na vlastní podobiznu. Má zastřený, ale odhodlaný pohled a rty pevně semknuté soustředěním."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.