Je hluboko po půlnoci, jen tu a tam mezi náhrobky probleskují zapálené svíčky. V bývalé obřadní síni vesnického hřbitova se však svítí, u zdi stojí zarostlý muž ve velkých brýlích. Za hluku benzínového agregátu vyrývá bílé reliéfy do tmavě natřené omítky.

Tím mužem je Daniel Vlček, dokončující expozici Zobrazení času do konce skladby, a oním magickým místem je Galerie Na shledanou na jihočeském hřbitově ve Volyni.

Vlastně se to zdá jako jasná volba. Hřbitovní galerie ve zrekonstruované obřadní síni z konce osmdesátých let funguje na principu krátkodobých “rezidencí”, kdy kurátor Jan Freiberg zve do Volyně nejrůznější umělce, aby zdi prosvětleného pavilonu proměnili v umělecké dílo. To pak bude několik měsíců přístupné veřejnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Galerie Na shledanou vznikla před třemi lety jako pobočka Městského muzea ve Volyni. Jejím účelem je vodit do jižních Čech výrazné umělce, kteří jsou schopni reagovat na dané místo i dobovou situaci. Třeba Bolfa nebo Vlčka. Výjimečné je, že se nachází na hřbitově.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.